Ai Yori Aoshi

OBECNÉ INFORMACE

Název: Ai Yori Aoshi
Japonský název: 藍より青し
Anglický název: Bluer Than Indigo
Datum vydání: 11. dubna 2002 – 26. září 2002
Žánry: Komedie, Drama, Romantické, Harém, Ze života
Věkové omezení: 13+
Počet epizod: 24 x 23min.
Stav: Dokončeno
Předloha: Manga (Dokončená – 153 kapitol)


PŘÍBUZNÁ ANIME

Vedlejší příběh: Ai Yori Aoshi: Yumegatari (2002, Speciál, 1 x 4min.)
Pokračování: Ai Yori Aoshi: Enishi (2003, TV série, 12 x 23min.)
Vedlejší příběh: Ai Yori Aoshi: Enishi – Miyuki (2003, Speciál, 1 x 15min.)


PŘÍBĚH

Kaoru Hanabishi je vysokoškolák, který už delší dobu žije sám. Jednoho dne potká na vlakovém nádraží zvláštní krásku v kimonu, která se mu představí jako Ai. Po zjištění, že není místní, jí pomůže se dostat na adresu, kterou má napsanou na papírku. Místo, kam měla namířeno, je ale bohužel prázdné, a proto ji pozve k sobě domů. Po krátkém rozhovoru se mu Ai svěří, že hledá svou první lásku z dětství, a ukáže mu fotku, na které je společně s ním vyfocená. V ten moment Kaoru zjistí, že osoba, kterou Ai hledá, je on samotný a Ai za ním přišla, aby se mohli vzít. Kaoru je v šoku, ale ve skutečnosti nemá ani tušení, kolik problémů se mu vyskytne.


NÁZORY

Violet Mai – No, musím říct, že jsem už od začátku moc neočekávala. Dobře jen pro mě, nebyla jsem moc zklamaná. Ai Yori Aoshi sice nějaký takový zhruba děj má, ale většinou to jsou spíš jednodílové arcy o jejich každodenním životě. Ale prakticky se tam nic neděje.
K animaci nic vytknout ani nemůžu. Po anime z roku 2002 sice moc chtít nemůžu, ale už jsem viděla lepší. Openingy ani endingy si nijak mou pozornost nezískaly, dabing byl průměrný.
A konečně se dostávám k celkem důležité části. Musím říct, že opravdu nemám ráda takové ty bezcharakterní holky, které jsou ve všem dokonalé (uklízení, učení, blabla.) a přitom jsou strašně milé, vždycky mluví tichým hláskem jakoby byly nemocné a hlavně se nikdy, opakuju NIKDY, nenaštvou. Přesně taková je Ai-chan. Ne, že bych ji kvůli tomu neměla ráda, ale prostě mi to leze na nervy. Já sama o sobě jsem dost charakterní, a ráda své názory říkám nahlas. Proto mě jednoduše irituje, když to někdo neumí. Kaoru naopak patřil mezi ty hodné chlapy, kteří si nechají od žen líbit co chtějí. Prostě další takový bezcharakterní budižkničemu, který je na všechny hodný a proto se do něj ostatní holky, o kterých už se zmiňovat radši nebudu, zabouchly. I když prakticky ani nic neudělal.
Bylo to celkově docela nudné. Musela jsem se dost přemáhat, abych to vůbec dokoukala. Sice jsem si hodněkrát říkala, že se na to jednoduše vykašlu, ale pořád mi to leželo v hlavě, tak jsem se nakonec donutila a dodívala se až do konce. Musím uznat, že některé scény byly opravdu vtipné (zejména s Tinou), ale ani to už to moc nezachránilo. A zkouknout druhou sérii určitě neplánuju. Kategorii nejlepších anime se to ani v nejmenší neblížilo. Těch hodin stráveních sledováním Ai Yori Aoshi nelituju, ale je pravda, že jsem je mohla využít daleko líp :))


HODNOCENÍ

MyAnimeList
průměrné hodnocení 7.21/10
(k 14. 1. 2018; ohodnotilo 38 124 uživatelů)
Violet 6/10


VIDEO

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.