Akatsuki no Yona

OBECNÉ INFORMACE

Název: Akatsuki no Yona
Japonský název: 暁のヨナ
Anglický název: Yona of the Dawn
Ostatní názvy: Yona: The girl standing in the blush of dawn
Datum vydání: 7. října 2015 – 24. března 2015
Žánry: Shoujo, Romantické, Dobrodružné, Fantasy, Akční, Komedie, Harém
Věkové omezení: 13+
Počet epizod: 24 x 24min. (+OVA)
Stav: Dokončeno
Předloha: Manga (stále vychází)


PŘÍBUZNÁ ANIME

Pokračování: Akatsuki ni Yona OVA (2015 – 2016, 3 OVA, 3 x 24min.)


PŘÍBĚH

Princezna Yona je jediným potomkem mírumilovného krále a tak je neustále rozmazlována. O svojí dcerušku dbá natolik, že má i vlastního strážce jménem Hak, který je jedním z nejsilnějších mužů v zemi. Její život se však obrátí naruby, když její bratranec a její první láska, Suwon, zabije jejího otce v den jejích šestnáctých narozenin. Prohlásí se za nového krále a Yona se musí se svým strážcem Hakem dát na útěk, protože jim jde o život. Yona se musí ze probudit snu, který dosud žila a ujasnit si, co bude nyní dělat. Dozví se také o svém osudu a začne hledat Dračí bojovníky, kteří se mají stát jejími věrnými spojenci.


NÁZORY

Neri: Děkuju vám tvůrci, že jste se opravdu drželi předlohy. Anime skutečně sledovalo příběh dle mangy. Yona je mojí novou oblíbenou hrdinkou. Sledujete, jak se z rozmazlené holky, která o okolním světě nic nevěděla, stává sebevědomá žena, která má svůj cíl (i když anime skončilo dříve, než to bylo úplně vidět). Přesto jsem využila několika papírových kapesníků, přestože jsem ty samé momenty probrečela už i dřív v manze (jsem prostě měkkota,no). Ale i tak se vsadím, že pokud nejste nároční na ženské hrdinky a dokážete se dostatečně vžít do Yoniny situace, tak si jí oblíbíte a možná vám svou proměnou i vyrazí dech. Akorát mě zklamalo, že to mělo tak málo dílů, tak trochu jsem čekala, že pojedou dál (třeba v 2. řadě). Na druhou stranu jsem ráda, že to aspoň zakončili takhle a ne nějak jinak, pořád to mohlo být horší :D. A třeba nás (mě) i mile překvapí, a bude pokračování 🙂 Opravdu pěkný příběh plný emocí, a přestože jde vlastně o harémovku, tak v ní nejde jen o to jedno jako obvykle, ale Akatsuki no Yona má svůj vlastní, poutavý příběh.
Postavy jsou boží :3 Yonu, Haka a spol. mám hrozně ráda. Draky bych si nejradši vzala domů, všechny! I Yuna 😀 Když oni jsou tak kawaii :3
Kresba anime se jim moc povedla, líbila se mi, a řekla bych, že s animací si taky vyhráli 🙂 Anime mělo pěkné soundtracky. A hrozně moc se mi líbil 2. opening, za ten oba palce nahoru! :3 I 2. ending byl moc pěkný. První opening ani ending mě bohužel moc, co se hudby týče, nechytly. První opening byl provedený pěkně, ale ta hudba nic moc.
Pokud se Vám to anime zalíbí a nechcete čekat na pokračování, tak se určitě pusťte do mangy. A můžete pokračovat tam, kde skončilo anime (kapitola 47), protože v něm vše důležité bylo ^^


HODNOCENÍ

průměrné hodnocení 8.20
(k 3.2.2018, ohodnotilo 155 738+ uživatelů)
Neri 9/10


VIDEO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.