Ao no Exorcist 1 + 2

OBECNÉ INFORMACE

Název: Ao no Exorcist || Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen
Japonský název: 青の祓魔師 || 青の祓魔師 京都不浄王篇
Anglický název: Blue Exorcist || Blue Exorcist: Kyoto Saga
Datum vydání: 17. dubna 2011 – 2. října 2011 || 7. ledna 017 – 25. března 2017
Žánry: Démoni, Akce, Fantasy, Nadpřirozené, Komedie
Věkové omezení: 13+
Počet epizod: 25 x 24min. || 12 x 24min.
Stav: Dokončeno
Předloha: Manga (stále vychází)


PŘÍBUZNÁ ANIME

Vedlejší příběh: Ao no Exorcist: Ura Ex (2011 – 2012, 10 speciálů – 1min.)
Vedlejší příběh: Ao no Exorcist: Kuro no Iede (2011, 1 speciál – 24min.)
Vedlejší příběh: Ao no Exorcist Movie (2012, 1 film – 1hod. 28min.)
Vedlejší příběh: Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen OVA (2017, 2 OVA – 24min.)


PŘÍBĚH

Svět se skládá ze dvou dimenzí. Tou první je svět lidí, zvaný Assiah. A tou druhou je svět démonů, Gehenna. Tyto dva světy by spolu neměli přijít ve vzájemný kontakt. Avšak démoni mohou do Assiahu proniknout tím, že posednou něco nebo někoho z lidského světa. Satan, vládce Gehenny, pro sebe však nemůže najít vhodného ‚hostitele‘. Proto si s lidskou ženou vytvořil syna Rina. Rin už se jako malý hodně lišil od ostatních dětí, proto neměl žádné přátele. Odmala byl spolu se svým mladším bratrem – dvojčetem Yukiem – v péči Otce Fujimota, což byl jeden z nejsilnějších exorcistů své doby vůbec. Zatímco Yukio byl spíše ten klidný typ, Rin byl pravý opak. Jednoho dne po něm začnou jít démoni, zničehonic, takže je Rin samozřejmě zmatený. Toho dne se dozví Rin pravdu o tom, že je synem Satana a Otec Fujimoto mu ještě předá meč, který prý zapečetil jeho démonickou sílu v Gehenně, a vytasením meče tu sílu uvolní. Po nečekané hádce s tvrdohlavým Rinem Otec Fujimoto podlehne Satanovi a nakonec zemře před jeho očima. Se slzami v očích se Rin rozhodl, že se stane exorcistou a nakope Satanovi prdel! Proto se vydává na Akademii Pravého kříže, kde se začne učit základní potřebné vědomosti k tomu, aby se stal exorcistou. Útoky na Rina ale přicházejí čím dál tím častěji a navíc ředitel celé téhle akademie má něco za lubem. A aby toho nebylo málo, snaží se Rin utajit svou pravou totožnost před ostatními žáky třídy pro exorcisty. Ale odkáže to? Budou pak stále jeho přátelé? Kdo je a co plánuje ředitel Akademie Pravého kříže? A povede se Rinovi splnit jeho poslední slib, který dal Otci Fujimotovi?

V pokračování se stalo to, čeho se Rin obával. Jeho přátelé se mu vyhýbají. Není však čas řešit Rinův původ, protože z podzemí Akademie bylo ukradeno levé oko silného démona – Nečistého krále (Impure King). Po pokusu o krádež pravého oka v Kyotu jsou Rin a spol. vysláni, aby to celé prověřili a zjistili viníka. Během mise se Rin učí ovládat své temné síly a zároveň je testováno i pouto mezi ním a jeho přáteli, protože v jejich řadách je nejspíš nějaký zrádce.


NÁZORY

Neri: Zprvu jsem na tohle anime nechtěla vůbec kouknout, ale jelikož mi to doporučovalo tolik lidí, tak jsem prostě neodolala. A musím říct, že by mě celkem mrzelo, kdybych to nezkoukla! Anime mě fakt bavilo a celkově jsem si oblíbila i postavy – až na Yukia, nevím proč, ale nelíbí se mi :D. Upřímně mě pak ale mrzelo, když jsem zjistila, že půlka anime je zcela alternativní -_- PROČ?! Proč se nemůžou prostě držet předlohy, když už tomu dali stejný název? No, co s tím už nadělám. Každopádně, když pominu tento fakt, tak je to dobré akční anime, u kterého se nudit nebudete – zasmutníte, zasmějete se, možná i zapláčete, ale nejspíš se nudit nebudete.
Upřímně jsem se moc těšila na pokračování, když jsem zjistila, že bude. A byla jsem spokojená. Jen mi tentokrát strašně vadily ženské postavy, ale fakt nehorázně moc. Tedy až na Shuru, ta je super! A konečně jsem ráda viděla bratra Renzoua a Ryuujiho. A taky jsem moc ráda, že se Rin konečně naučil ovládat svou sílu a urovnal si to se svými přáteli. Pokračování se mi líbilo víc než ta první řada, i když škoda, že trvalo jen chvilku. Snad se jednou dočkáme i dalších pokračování.

Violet: Já se k Ao no Exorcist nijak dlouze vyjadřovat nebudu. Přijde mi to hodně podobné 07 Ghost, akorát 07 Ghost bylo lepší 😀 Rin měl sice roztomiloučkou démonickou podobu a příběh byl taky dobrý, ale já tomuhle druhu anime moc nehoduju a tudíž mě to tolik jako Neri nenadchlo. Každopádně dokážu ocenit, že patří k těm lepším a promyšlenějším 🙂 Druhou sérii jsem zatím neviděla.

Naru: Jedná se o jedno z mých prvních anime co jsem viděla, takže jistě pochopíte, že to patří k mým srdcovkám. Rin je kawaii, to bez debat, jeho bratr mě totálně štval, takoví ale už bratři bývají, hlavně v anime. Po shlédnutí 1. série jsem začala hledat mangu, když jsem zjistila, že se to začíná lišit, tak jsem mangu radši zavřela, abych v tom pak neměla chaos, pak se ale objevila série druhá, která začala navazovat tam, kde to v té první změnili, takže zmatení jsem se nevyhnula. Hodně jsem se u toho nasmála i dost naštvala, hlavně když (Bacha spoiler!!) se zjistilo, že je Rin syn Satana a jeho přátelé na to takhle reagovali, to bylo opravdu škaredé -_-. Doporučuji si na první díl vzít pár kapesníčků, u dalších se ale budete válet smíchy po zemi :).


HODNOCENÍ

Ao no Exorcist – MyAnimeList
průměrné hodnocení 7.85
(ke 3. 2. 2018; ohodnotilo 491 134+ uživatelů)
Neri 8/10
Violet 7/10
Naru 7/10

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen – MyAnimeList
průměrné hodnocení 7.71
(ke 3. 2. 2018; ohodnotilo 109 476+ uživatelů)
Neri 8/10
Naru 8/10


VIDEO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.