Aoi Bungaku Series

OBECNÉ INFORMACE

Název: Aoi Bungaku Series
Japonský název: 青い文学シリーズ
Anglický název: Blue Literature Series
Datum vydání: 10. řijna 2009 – 26. prosince 2009
Žánry: Drama, Psychologické, Historické, Thriller, Seinen
Věkové omezení: 17+
Počet epizod: 12 x 24min. (+ 1 movie)
Stav: Dokončeno
Předloha: Japonské příběhy a pověsti


PŘÍBUZNÁ ANIME

Shrnutí: Ningen Shikkaku: Director’s Cut-ban (2009, 1 film – cca 1,5hod.)


PŘÍBĚH

Anime Aoi Bungaku vypráví příběhy 6 oceňovaných knih moderní japonské literatury, které vypovídají něco i autorově životě.

Epizoda 1-4: No Longer Human (Ningen Shikkaku) [Osamu Danzai] – Mladý středoškolák se ztratí sám s sobě a začne nenávidět společnost. Postupně propadá depresím, alkoholismu, drogám a sebepoškozování, které ho doprovázejí celé roky. Každý díl se zaměřuje na jiný bod v jeho životě, až ho poslední kapitola nechá v životě úplně samotného a opuštěného, s duchem svého bývalého já.

Epizoda 5-6: In the Forest, Under Cherries in Full Bloom (Sakura no Mori no Mankai no Shita) [Ango Sakaguchi]  Milostný příběh ze 12. století mezi ženou z města a horským banditou, který ji přepadne.

Epizoda 7-8: Kokoro [Natsume Sosekiho]  Příběh z roku 1914 o životní cestě muže během obdodí Meiji (1868-1912). Příběh se zabývá přátelstvím mezi mladým a o něco starším mužem a jejich životy ve společnosti.

Epizoda 9-10: Run, Melos! (Hashire, Melos!) [Osamu Danzaie]  Převyprávění klasického řeckého příběhu o neochvějném přátelství mezi Damonem a Pithyem. Mladík dostane za úkol napsat k této hře scénář, přičemž se mu připomene zrada jeho nejlepšího přítele.

Epizoda 11-12: The Spider’s Thread (Kumo no Ito) a Hell Screen (Jigoku Hen) [Ryunosuke Akutagawa]

The Spider’s Thread (Kumo no Ito) – Kandata, bezcitný a krutý zloděj a vrah je popraven a odpykává si své hříchy v pekle. Jedinou dobrou věcí, kterou v životě udělal, bylo, že nechal naživu pavouka, který mu pak do pekla spustí jedno své vlákno, aby vyšplhal do nebe. Jeho nadšení však netrvá dlouho. Brzy si všimne, že po vlákně nešplhá sám a propadne šílenství.

Hell Screen (Jigoku Hen) – Yoshihide (setkáváme se s ním už na konci 11. dílu), nejlepší malíř v celé zemi, je císařem požádán o vymalování mausolea, kde si chce po své smrti nechat uložit své pozůstatky. Císař si zde přál obraz své krásné země a jeho lidu, aby zde mohl vládnout i po své smrti. Avšak Yoshihide v této zemi nevidí nic jiného, než živoucí peklo a trpící obyvatele. A tak vzniká je ho největší životní dílo.


NÁZORY

Neri: Musím říct, že i přesto, jak to anime bylo depresivní, pesimistické a často docela opravdu psycho, tak mě jednoduše nadchlo!! Opravdu se mi celkově líbilo, příjemná změna od toho, co sleduji normálně 😀 Nejradši jsem měla asi 4 poslední epizody, ale ani těch 8 předtím neodsuzuju 🙂 Můžu snad jen říct, že anime doporučuju, pokud hledáte nějaký ten oddych od věčně vtipných a bojových anime a chcete se dozvědět i něco o japonské literatuře 🙂


HODNOCENÍ

MyAnimeList
průměrné hodnocení 7.85
(k 3.2.2018, ohodnotilo 36 275+ lidí)
Neri 8/10


VIDEO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.